Olli Arkkila siirtyy Josbaan

Josban divarijoukkue vahvistuu juuri kauden kynnyksellä, kun puolustaja Olli Arkkila liittyy edustusjoukkueeseen. Arkkila siirtyy Joensuuhun liigaseura Indiansista. Arkkila aloittaa syksyllä opiskelun Joensuussa ja on tehnyt Josban kanssa vuoden sopimuksen.

Arkkila on edustanut jo useita vuosia espoolaista Indiansia. Aiemmin hän on pelannut pääkaupunkiseudulla Tapanilan Erässä, AC Hakissa ja M-Teamsissa. Arkkila on 23-vuotias. Hän liittyy Josban vahvuuteen vain pari viikkoa ennen runkosarjan alkua.

  • Ollille kaavaillaan isoa ruutua pakistossa ja uskoisin, että hänellä on annettavaa myös erikoistilannepelaamisessa. Ajetaan mies kuitenkin rauhassa sisään meidän kuvioihin syksyn aikana, päävalmentaja Sakari Salmela suunnittelee.