
Kuvateksti: Samu Juvosella on enää parikymmentä aamua.
Josban edustusjoukkue matkustaa viikonlopun divarikierroksella Turkuun ja Loviisaan. Viime viikonloppuna joukkueen peli oli länsirannikon kierroksella kurinalaista ja mallikasta. Matkalle lähdetäänkin nyt hyvillä mielin.
Josba kohtaa lauantaina kello 18.30 Turku FBC:n ja sunnuntaina Loviisa Torin kello 17.
– Meillä on vastassa kovia joukkueita eikä helppoja pelejä ole tiedossa. Molemmissa joukkueissa on runsaasti kokemusta, päävalmentaja Antti Ruokonen alleviivaa.
Armeijan harmaista vapautuu joulukuussa edustuksen miehistöön kolme pelaajaa. Jo tulevana viikonloppuna kokoonpanoon tuleva Samu Juvonen ja sairastelun vuoksi reissun vielä väliin jättävä Eetu Kuittinen kotiutuvat joulun alla Onttolasta Pohjois-Karjalan rajavartiostosta.
Veeti Naakka puolestaan luovuttaaa valtion kamppeet varusvarastolle Kainuun Prikaatissa Kajaanissa. Ville Nevalaisen palvelus jatkuu vielä.
– Kolmen viikon päästä meillä on vihdoinkin kasassa lopullinen joukkue, jolla ryhdymme valmistautumaan sitten ensi vuoteen ja loppukauteen.